Co jest ważne kiedy wybieramy spodnie rowerowe?

Kolarstwo jest wspaniałym sportem, który niezależnie od tego, czy jest uprawiany czysto rekreacyjnie, czy regularnie daje mnóstwo frajdy oraz niezwykle pozytywnie wpływa na zdrowie. Każdy, kto spędził jednak na rowerze nieco czasu, zdaje sobie doskonale sprawę z tego, że bez dobrych spodenek rowerowych, dłuższa jazda może nie być taka miła. Warto jest sprawdzić jakie kryteria powinny decydować o zakupie spodenek.

Spodnie rowerowe — najważniejsze cechy

Kupując spodenki, często sugerujemy się ceną. Cena niestety bardzo mocno współgra z tym ile po spodenkach możemy się spodziewać. Producenci zazwyczaj określają na produkcie, na jak długie przejażdżki spodenki się nadają. Spodnie rowerowe powinny być jak najbardziej wygodne, ale nie każdego stać na spodenki za kilkaset złotych. Wybierajmy jednak spodnie o klasę wyższe od tych, które według producenta nadają się dla nas. Gwarantuje to, że nie dojdziemy do momentu, w którym spodenki zaczną nas obcierać, a amortyzacja wkładki przestanie dawać nam ochronę. Unikajmy również najtańszych modeli, gdyż szybko się zużywają. Kiedy szukamy spodenek sprawdźmy również następujące elementy:

– materiał wkładki: powinna być żelowa lub piankowa (nie mylić z gąbką),
– silikonowe opaski po wewnętrznej stronie: przytrzymują spodnie rowerowe idealnie dopasowane,
– rodzaj szwów: im bardziej płaskie, tym lepiej,
– dopasowanie kroju: poprawia komfort i termoregulację.

W spodenkach możemy spędzić kilka godzin, więc siłą rzeczy się spocimy. Nie ma stroju, który mógłby niwelować ten efekt. Materiał, który pozwala skórze oddychać, zmniejsza uczucie gorąca i zapobiega odparzeniom.