Jaki licznik rowerowy wybrać?

Kiedy rowerzysta podejmie decyzję o zakupie licznika rowerowego, powinien rozeznać się w temacie aby móc nabyć taki, który w stu procentach będzie spełniał jego oczekiwania. Na co zatem zwracać uwagę podczas dokonywania wyboru?

Głównym aspektem, który z reguły brany jest pod uwagę jako pierwszy w trakcie podejmowania decyzji zakupowych, jest cena danego produktu. Tak się dzieje również podczas poszukiwań licznika rowerowego. Oczywiście to, że dane liczniki rowerowe są tańsze od innych nie oznacza absolutnie, że są gorsze. Warto jednak mieć na względzie funkcje jakie powinien posiadać nawet najtańszy model.

W żadnym liczniku rowerowym (zobacz modele), bez względu na jego cenę nie może zabraknąć: licznika wskazującego daną prędkość, licznika dystansu oraz czasu wycieczki, licznika dystansu całkowitego, zegarka, automatycznego włączania i wyłączania, a także wodoodporności.

Wyżej wymienione funkcje to absolutne minimum, jakie powinien posiadać licznik rowerowy. Pamiętać należy o tym, że jego zadaniem jest „liczenie”, dzięki czemu użytkownik ma możliwość przeanalizowania swoich wyników i podjęcia ewentualnej pracy nad ich poprawą.

W przypadku droższych wersji tego sprzętu, użytkownik może spotkać się również z takimi funkcjami jak: pulsometr, kadencja (czyli licznik obrotów korbą na minutę), miernik wysokości, możliwość transferu danych do komputera lub na telefon, a także licznik wykonanych przez rowerzystę okrążeni.