Jaki rower kupić? Turystyczny, szosowy czy górski?

Decyzja o zamiarze kupna roweru to dopiero początek na drodze do dziennego pokonywania wielu kilometrów podczas wytężonego pedałowania. Zanim wsiądzie się na swój wymarzony rower, należy najpierw określić to, jaki to ma być dokładnie model roweru. Czy lepszy będzie rower turystyczny, szosowy, a może górski?

Cechy rowerów szosowych

Rower szosowy jest prawdopodobnie jednym z najpopularniejszych rowerów, jeśli chodzi o bardziej zaawansowane uprawianie tego sportu. Nie tylko dla rekreacji, ale również, a może przede wszystkim, ze względu sportowego.
Duże i cienkie koła, charakterystyczna kierownica i bardzo pochylona, sportowa pozycja, gwarantują przede wszystkim bardzo duże prędkości.

Cechy rowerów turystycznych

Rowery turystyczne od Dobrerowery.pl to doskonała pozycja to osób, które będą chciały uprawiać tzw. trekking rowerowy, czyli niezwykle długie, turystyczne wyprawy, jednak bez podtekstu sportowego i stawiającego na wyniki czasowe.

W przypadku tego roweru liczy się to, aby był on możliwe najbardziej wygodny i pakowny. Z tego powodu wyposażany jest często w doskonałej jakości amortyzacje, a także liczne schowki i sakwy, które umożliwiają przewożenie dużego bagażu.

Cechy rowerów górskich

Ostatnim rowerem jest rower górski, tzw. mtb. Jest to rower bardzo specjalistyczny i zaprojektowany głównie do górskich zjazdów sportowych, jednak jak się okazuje, doskonale sprawdza się on również w mieście, jako codzienny środek transportu.