Montaż błotników rowerowych od a do z

Zakup porządnych błotników rowerowych to dopiero połowa drogi do sukcesu, ponieważ bardzo ważną kwestią jest także ich prawidłowy montaż. Przy wyborze nowego błotnika większość osób ograniczona jest oczywiście tym, jaki model roweru posiada. Ramy mogą mieć różne systemy montowania, dlatego też warto zwrócić na nie uwagę.

Rodzaje błotników rowerowych

W dzisiejszych czasach na półkach sklepowych można znaleźć błotniki, które przeznaczone są głównie do rowerów turystycznych. Modele te posiadają specjalne mocowania do tylnych widełek i widelca. Większość błotników rowerowych (http://www.dobrerowery.pl/blotniki-rowerowe) ma możliwość dodatkowego wzmocnienia za pomocą dołączonej śruby. Warto sprawdzić czy rama w rowerze ma specjalny otwór na śrubę do błotnika. Bardzo wiele modeli ma także mocowania do zacisków kół, które skutecznie stabilizują całą konstrukcję, dzięki czemu błotniki nie latają na każdą stronę.

Błotniki rowerowe dla wymagających

Powyżej opisane mechanizmy mocowania doskonale sprawdzą się w przypadku jazdy na równym terenie. Jeżeli chodzi o rowery szosowe, warto postawić na błotniki pełniejsze, które mocowane są na poprzeczce hamulców szczękowych i stelażu. W niektórych rowerach szosowych na koronie widelca są specjalne otwory do których można przymocować przednie błotniki rowerowe. W Polsce bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się także nowoczesne błotniki, które montowane są bezpośrednio na rurę ramy. Modele tego typu to bardzo uniwersalne rozwiązanie, które idealnie pasuje do większości rowerów.