Porównanie miejsc do zakupu roweru

Chcąc kupić rower można zastanawiać się nad jego typem, konkretnym modelem lub zakresem cenowym. Wszystko to jest oczywiście ważne, jednak nie mniej ważne od tych spraw jest ustalenie miejsca w którym dokona się zakupu roweru.

Sklepy stacjonarne

Jednym z najpopularniejszych miejsc na zakup roweru jest po prostu duży sklep sieciowym, oferujący sprzęt i akcesoria sportowe. Tego typu sklep rowerowy cechować się będzie bardzo dużą ofertą, którą można zobaczyć na miejscu, przetestować i porównać pomiędzy sobą.
Minusem tego typu sklepów jest stosunkowo wysoka cena oferowanych rowerów oraz często związane z dojazdem do sklepu nieprzyjemności. Na ogół mieszczą się one w dużych central handlowych, które posiadają zakorkowane wjazdy i parkingi. Właśnie dlatego coraz większa grupa osób wybiera inne miejsce na realizowanie tego typu zakupów. Chodzi oczywiście o wielkiego konkurenta, czyli o internetowy sklep rowerowy.

Internetowe sklepy rowerowe

Sklepy rowerowe, które swoją działalność opierają głównie, a czasem i jedynie, na internecie, poszczycić się mogą o wiele lepszymi cenami, które wynikają z posiadania mniejszych kosztów stałych swojej działalności.
Niestety wraz z ogromną zaletą w postaci cen, idzie też kilka wad realizowania w takich sklepach zakupów. Największą jest na pewno niemożność obejrzenia i przetestowania rowerów przed zakupem. Oczywiście sprzedawca umożliwia po dostawie zwrot roweru lub jego wymianę, jednak wiąże się to z kolejną wysyłką i oczekiwaniem na wymianę, co w sklepie stacjonarnym wykonane by zostało właściwie od ręki.