W co się ubrać na rower jesienią?

Wiele osób uważa, że wraz z ostatnimi promieniami letniego słońca należy odstawić rower na bok i poczekać do pierwszych cieplejszych dni wiosny. Nic bardziej mylnego, ponieważ bez najmniejszego problemu można na rowerze jeździć również w czasie jesieni, trzeba się tylko do tego odpowiednio ubrać.

Jak się ubrać?

Podstawowym zagadnieniem, z którego trzeba sobie zdać sprawę, szukając odpowiedniego stroju na rower, jest potrzeba ochrony ciała przed zimnem. Z drugiej jednak strony zachowana musi zostać pewna elastyczność ubioru, tak aby był on wygodny i w miarę możliwości nieograniczający ruchów. Z tego też powodu idealnie do tego celu sprawdza się zwykła kurtka rowerowa na jesień. Co prawda kurtki na rower są dosyć powszechnym wynalazkiem, jednak o dziwo mało kto chce je powszechnie stosować, uważając, że lepsze będą bluzy z kapturem. Wystarczy tylko raz przejechać się w takiej kurtce, aby całkowicie zmienić zdanie.

Dodatki do kurtki

Kurtka to jednak nie wszystko. Aby w pełni komfortowo podróżować w czasie jesieni rowerem, potrzebę też są odpowiedniego rodzaju dodatki. Najlepiej jest skupić się na takich elementach ciała jak dłonie i głowa. Na dłonie najlepiej jest dobrać odpowiednie rękawiczki, które będą nie tylko ciepłe, lecz także nie będą utrudniały zmiany biegów i hamowania. Czapka musi być oprócz tego, że ciepła, to też odpowiednio cienka, aby mogła bez trudu zmieścić się pod kask.