Jak wybrać odpowiednie rękawice rowerowe?

Rowery XC

Większość rowerzystów pamięta o założeniu kasku, wygodnego stroju oraz doborze odpowiednich butów. Niektórzy miłośnicy dwóch kółek zapominają jednak o rękawicach rowerowych. Są one bardzo istotnym elementem wyposażenia rowerzysty, gdyż wpływają znacznie na komfort jazdy. Na jakie rękawiczki rowerowe warto się zdecydować?

Podstawowe typy rękawic rowerowych

Należy zdawać sobie sprawę, że istnieją trzy główne rodzaje rękawiczek rowerowych. Rękawice krótkie oraz długie przeznaczone są do użytkowania w cieplejsze pory roku. Krótkie pozbawione są palców, stanowią one więc bardziej ochronę przed otarciami w razie upadku. Długie stanowią większą ochronę przed deszczem czy wiatrem, jednocześnie nie ograniczając swobody ruchów. Dzieje się tak za sprawą cienkiego materiału, z jakiego są zwykle wykonane. Do ochrony dłoni przed większym chłodem oraz mrozem służą rękawice rowerowe zimowe. Na rynku rowerowym można znaleźć także rękawiczki rowerowe wzbogacone specjalnymi wzmocnieniami, dedykowane do sportów takich jak enduro czy downhill. Tutaj można znaleźć odpowiednie modele rękawiczek rowerowych.

Rękawice rowerowe

Podział ze względu na płeć i wiek

Jeśli chodzi o różnicę między rękawicami damskimi a męskimi, są one nieznaczne. Wachlarz produktów dla kobiet jest nieco bogatszy w mniejsze i bardziej smukłe rozmiary, dostosowane do damskich dłoni. Często też wzbogacone są one w elementy koloru różowego, fioletowego, choć oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie aby i mężczyźni występowali w takich barwach. Na rynku dostępne są także liczne modele rękawiczek rowerowych dla dzieci, ozdobione często postaciami z bajek, w przyciągających wzrok kolorach.