Rower MTB XC – doskonały wybór dla każdego sportowca

Rowery XC

Każdy rowerzysta który myśli o starcie w wyścigach powinien wyposażyć się w wysokiej jakości jednoślad. Doskonałym wyborem są rowery XC. Czym charakteryzują się poszczególne modele?

Czym charakteryzuje się klasyczny hardtail?

Obecnie wybór rowerów MTB XC jest na rynku ogromny. Poszczególne modele różnią się nie tylko wyglądem i kolorystyką, lecz także wieloma istotnymi parametrami.

Klasyczny rower XC hardtail ze średniej półki cenowej charakteryzuje się tym, że jest sztywniejszy od wielu tańszych modeli oraz bardziej precyzyjny w prowadzeniu. W jednośladach tych są bowiem montowane sztywne osie kół oraz nowoczesne ramy.

Producenci, produkując rowery XC czerpią bardzo często z segmentów nastawionych na walory zjazdowe, takie jak enduro oraz trail. W związku z tym montują w nich szerokie kierownice oraz opony o szerokości 2.4 cala. Taki rower MTB XC jest bardzo dynamiczny w prowadzeniu a jazda na nim potrafi sprawić mnóstwo przyjemności.

Rowery XC

Czym charakteryzują się nowoczesne rowery MTB XC?

W ostatnich latach można zauważyć znaczne zmiany w produkcji rowerów z pełnym zawieszeniem. Niektóre modele diametralnie odbiegają od tych wersji, które były oferowane jeszcze kilkanaście lat temu.

Wyraźnym zmianom uległa ich geometria, standardy wielkości kół, szerokości piast oraz średnice osi kół. Nowe modele charakteryzują się również tym, że są bardzo stabilne oraz doskonale prowadzą się na każdej trasie. Ramy wielu nowoczesnych rowerów XC są wykonane z włókna węglowego, dzięki czemu jednoślady te są bardzo lekkie oraz zwinne.